header1

A Veszprém Megyei Önkormányzat és a Veszprém Megyei Sportszövetség által szervezett „Veszprém Megye Legjobb Sportolója” díjátadón a megye legjobb sportolóinak járó elismeréseket adtak át, pénteken.

Idén tizenhárom kategóriában kaptak díjakat, valamint a Tüskés Endre-díj és a szövetségi elismerések átadására is sor került. A díjátadó gálát Fenyvesi Zoltán, a Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlésének alelnöke nyitotta meg, a köszöntő után Tüskés Tivadarné, a korábbi sportvezető, Tüskés Endre édesanyja nyújtotta át a Tüskés Endre-díjakat. Az alapító okiratban leírtak szerint az elismerés olyan személynek adományozható, aki hosszú idő keresztül tevékenykedett Veszprém megye sportjáért.

Tüskés Endre-díjat kapott:

  • Király István természetjáró,
  • Tiba András egykori kézilabda bizottság vezető,
  • Varjas József, a Veszprém Megyei Sportlövő Szövetség elnökségi tag.

A Veszprém Megye Legjobb sportolóinak járó díjakat Fenyvesi Zoltán, a Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlésének alelnöke és Kozmann György, a Emberi Erőforrások Minisztériuma helyettes államtitkára adták át a legjobb sportolóknak és edzőiknek.

Gyermek kategóriában:

  • a lányoknál Gaál Zsóka, a Tapolcai Városi SE sakkozója,
  • a fiúknál pedig Bálint Benedek, a Veszprémi Honvéd SE tájfutója kapott elismerést.

Serdülő kategóriában:

  • a lányoknál Gombás Petra, a VEDAC kalapácsvetője,
  • a fiúknál Kerner Martin, a Herendi Modellező SE sportolója kapott díjat a kategóriájában.

Ifjúsági kategóriában:

  • a lányoknál Renkó Evelin, a VEDAC atlétája,
  • a fiúknál Szita Zoltán, a Telekom Veszprém kézilabdázója lett a legjobb.

Junior kategóriában:

  • idén Érdi Mária, a Tihanyi Hajós Egylet vitorlázója végzett az élen,
  • a junior fiúknál Rasovszky Kristófot, a Balaton Úszó Klub úszóját emelték ki.

Felnőtt kategóriában:

  • a nőknél Kéri Bianka, a VEDAC futónője nyert,
  • a felnőtt férfiaknál pedig Rédli Andrást, az SZL Bau Balaton Vívóklub kiválóságát választották a kategória legjobbjának.

Szenior kategóriában:

  • a nőknél Gosztolai Mária, a VEDAC atlétája, 
  • a férfiaknál pedig Noé József, szintén a VEDAC atlétája lett a győztes az idei évben.

A csapat kategóriában:

  • az idei évben a BL döntős és magyar bajnok, SEHA Liga győztes, Magyar Kupa első Telekom Veszprém férfi kézilabda együttes nyerte.

A kategóriás díjak után a speciális sport kategória díjazottjai következtek, a díjakat Vízl Tamás, a Sopron Bank régióvezetője adta át.

A speciális sport kategóriában az idei évben négyen kaptak díjat:

  • Barad Edina, a várpalotai Bartos Sándor Általános Iskola tanulója, asztalitenisz bajnok,
  • Csere Adrienn, szintén a várpalotai Bartos Sándor Általános Iskola tanulója, Diákolimpia országos döntős magasugró,
  • Orsós Szilvia, a tapolcai Szász Márton Általános Iskola tanulója, Diákolimpia országos döntős távolugró,
  • Takács Szimonetta, a veszprémi Bárczi Gusztáv Általános Iskola tanulója, Diákolimpia országos döntős magasugró.

Szövetségi aktívákat is jutalmaztak, akik a hétköznapokban igen sokat segítenek, tesznek az adott sportágért.

Elismerésben részesült:

  • Demény Zoltán (asztalitenisz),
  • Forgács Ferenc, Horváth Zoltán, Szabó József, Tari Tibor (kézilabda),
  • Gombkötő Zsuzsa (tájfutó),
  • Szalayné Zsirai Éva (természetjáró),
  • Koncz János,
  • Vántsa Endre (testnevelők).

Az ünnepélyen táncos bemutatóval fellépő KID Rock’n’Roll SE fiataljainak köszönjük a remek előadásokat.

A díjazottaknak gratulálunk és további sok sikerült a jövőben!

Képgaléria:

sportgala